Cyklokarpaty Wierchomla. Zapowiedź

Doczekaliśmy się! Po (zawsze) zbyt długo trwającej zimie, głód ścigania jest ogromny. W walce z depresją mamy coraz więcej słońca oraz godzin na doskonalenie naszej formy. Dla nas najważniejsze, że zaczynają się prawdziwe Zawody, i to takie pisane przez wielkie „Z”.

Mocny start

Cyklokarpaty postanowiły w tym sezonie zacząć z wysokiego C. Wierchomla to miejsce wielokrotnie wybierane przez organizatorów na godne zakończenie sezonu. Od poprzedniego roku zanotowała awans w kalendarzu, na miesiące wiosenne. Zmiana jest zdecydowanie z korzyścią dla wszystkich, ponieważ tak dobra i wymagająca trasa, powinna być wykorzystywana w miesiącach, w których wszyscy pragniemy się ścigać a nie w tych kiedy myślami jesteśmy już przy zasłużonym odpoczynku.

Nowości CK

Organizatorzy w tym roku postanowili wprowadzić kilka zmian. Do znanych ze wcześniejszych sezonów trzech dystansów (Giga, Mega, Hobby), doszedł czwarty: Family. To ukłon w stronę osób, które chcą zarazić swoją pasją najmłodszych. Daje możliwość pokonania krótkich kilkunastokilometrowych tras, choć w takich miejscach jak Wierchomla trzeba się liczyć, że płasko nie będzie. Dodatkowo dla wszystkich startujących, organizatorzy przygotowali medale za ukończenie zmagań.

Trasa

Pętla w Wierchomli to prawdziwy klasyk. Znajdziemy tutaj długie, kilku kilometrowe podjazdy o różnym stopniu nachylenia. Praktycznie cała trasa to jazda w terenie a ze względu na wczesnowiosenny termin, trzeba się liczyć ze śniegiem w słabo nasłonecznionych miejscach. Organizatorzy od dłuższego czasu monitorują sytuacje na trasie i wprowadzają niezbędne modyfikacje, dzięki czemu trasa ma być w pełni przejezdna i co najważniejsze, bezpieczna dla uczestników. Oczywiście nie zabraknie wymagających technicznych zjazdów, a w okolicach Wierchomli jest w czym wybierać. Do wyboru zgodnie z powyższym: cztery dystanse, które na początek sezonu mogą sprawić więcej bólu niż zazwyczaj.

Zdjęcia: Cyklokarpaty

Strona organizatora

Komentowanie jest wyłączone.