XVII Dusiołek Górski. Wiśniowa

„Damy słoik dżemu panu zmęczonemu…” A okazja do zmęczenia się i powalczenia o słoik wyśmienitego dżemu wiśniowego marki Wiśniowa już tuż tuż. 18 maja 2019 r. rusza XVII Dusiołek Górski – rajd pieszy, w czasie którego najważniejsza jest dobra zabawa.

Dla kogo

Rajd ma charakter rekreacyjno-turystyczno-wytrzymałościowy i każdy uczestnik sam zdecyduje czy będzie darł trawę sprintem śrubując dusiołkowe rekordy czy równym tempem piechura z mapą pod pachą pokona piękną trasę. Owszem, planowane 35 km przez góry, ścieżki i lasy Beskidu Wyspowego może dać w kość, zwłaszcza jeśli pogoda błyśnie przekorą. Ważne, by o własnych siłach dotrzeć do mety, a wszystkie drogi wiodą wszak do Wiśniowej, gdzie na zmordowanych (oby wciąż jednak uśmiechniętych) uczestników czekać będzie gorący posiłek, a wieczorem dyplomy, słoiki dżemu i tradycyjne ognicho z kiełbaskami, a także śpiew do rana lub do zdarcia ostatnich głosu strun.

Opis Rajdu i garść przydatnych informacji

Trasa: 35 kilometrów. Uczestnicy wyruszają wyposażeni w mapy (dostarczone przez organizatora) i ich zadaniem jest odnalezienie oznaczonych na mapie kolejnych punktów kontrolnych. Należy wyposażyć się w odpowiednią odzież i obuwie oraz prowiant na drogę. Na jednym z punktów kontrolnych (mniej więcej w połowie wędrówki) zapewniony będzie wodopój dla spragnionych i wsparcie psychiczne dla umęczonych! Przewidziana jest również trasa dla dzieci, które pod fachową opieką pokonają 7 kilometrów.

Wpisowe: 50 zł.
Warto zarezerwować sobie nocleg w Ośrodku Turystyczno wypoczynkowym „Lubomir” w Wiśniowej, gdzie zorganizowana jest baza Rajdu. Tu startujemy i tu znajduje się meta. Tutaj również ma miejsce wieczorno-nocna zabawa przy ognisku.

Oficjalna strona Dusiołka Górskiego, na której znajduje się formularz zgłoszeniowy:https://www.dusiolek.pl/

Szczegółowy regulamin: https://www.dusiolek.pl/regulamin

Wszyscy mile widziani!

Zdjęcia: Piotr Karbowniczek

Komentowanie jest wyłączone.