Strefa MTB Sudety Głuszyca. Zapowiedź

Już w tę niedziele startuje Puchar Świata XC. W Polsce nie mniej atrakcyjnie, ponieważ w niedzielę również możemy się poczuć, jak prosi na trasach Strefy MTB Sudety. Tym razem przenosimy się pod samą Czeską granicę do Głuszycy.

Trasa

Jak zwykle organizatorzy przygotowali dwie trudne trasy, które odpowiednio wydrenują nas z sił. Do podjechania będzie sporo fajnych górek m.in. dwa razy pod Rybnicki Grzbiet, Rogowiec, gdzie nachylenie terenu dochodzi do 20%. Na dokładkę mamy jeszcze Waligórę, Granicznik oraz Ostoję. To wszystko oczywiście na trasie Mega, gdzie na 47 kilometrach uzbieramy blisko 2000 metrów przewyższeń. Będzie co jechać!

Mini również wymagające, ponieważ mamy tutaj dwa długie podjazdy co przekłada się na 900 metrów przewyższeń na 25 kilometrach.

Ten weekend zapowiada się dość nietypowo, jeśli chodzi o aurę na zewnątrz. Tym razem w prognozach na próżno szukać śniegu, deszczu i temperatur bliskich zeru. Wygląda na to, że w końcu doczekaliśmy się normalnych, wiosennych warunków do ścigania. Nie pozostaje nic jak tylko wystartować w Głuszycy. Do zobaczenia na starcie.

Zdjęcia: Strefa MTB Sudety

Zapisy: https://zapisy.ultimasport.pl/lista/451

Komentowanie jest wyłączone.