MtbCrossMaraton Chęciny. Relacja

Pierwszy etap cyklu MTBCrossMaraton w Chęcinach za nami. Niedzielny chłodny, pochmurny poranek nie zachęcał do zrywania się na jakieś zawody, jednak głód ścigania zdecydowanie wygrał, bo pomimo lekkiego załamania pogody frekwencja zdecydowanie dopisała, na starcie pojawiło się blisko 600 zawodników. Dlatego duży plus dla organizatora za bardzo sprawne wydawanie pakietów startowych. 

Można powiedzieć to już tradycja, że pierwszy maraton tego cyklu w sezonie ściąga zarówno stałych bywalców jak i tak zwanych wycinaków, którzy lubią się sprawdzić i przy okazji mocniej przepalić nogę na początek sezonu. Na dystansie MASTER było co jechać, niepozorne 63 km ok. 1600 m przewyższenia dało popalić, szczególnie, że do samej mety mieliśmy mocny interwał. Dla wycinaków była to z pewnością bułka z masłem, i tylko czekali, żeby tam zaatakować. Niestety nie wszystkim się to udało, ponieważ sporej część stawki, w tym właśnie czołówce, przytrafiło się zjechanie z zaplanowanej przez organizatorów trasy. Niezbyt jasne oznaczenie dosłownie jednego rozjazdu, zaowocowało sporym zamieszaniem. Trzeba przyznać, że to jedyny mankament tej edycji, a do całej organizacji jak zwykle nie można się przyczepić.

Kolejna edycja już niebawem w Daleszycach, to stała miejscówka w kalendarzu ŚLR, równie wymagająca i ciekawa jak ta w Chęcinach.

Zwycięzcy open na poszczególnych dystansach:

MASTER

Klaudia Cichacka METROBIKES.PL 04:05:44

Oskar Pluciński ERKADO RACING TEAM KRAŚNIK 03:14:52

FAN

Izabela Kamińska TRENUJEMY Z SERCEM DLA KUBY 02:29:00

Grzegorz Grzywa 72D ROWMIX JAWA TEAM 02:01:23

FAMILY

Natalia Kaczmarczyk VENTO BIKE TEAM DALESZYCE 01:03:35

Szymon Maciejewski VENTO BIKE TEAM DALESZYCE 00:48:17

Pełne wyniki

Zdjęcia: MtbCrossMaraton

Komentowanie jest wyłączone.