Rajd Doliną Dunajca. Zapowiedź

Już za kilka dni (3 maja), odbędzie się II edycja wyjątkowego wydarzenia na rowerowej mapie Polski – Rajd Doliną Dunajca. Rajd to widokowa trasa i wspaniała atmosfera na mecie. Impreza ma charakter rekreacyjny, czyli każdy pasjonata „dwóch kółek” jest mile widziany. Podczas imprezy będziecie mogli miło spędzić czas na swoich jednośladach nie martwiąc się o nic, organizator zadba o resztę.

Trasa

Trasa poprowadzona jest malowniczą Doliną tytułowego Dunajca. Startujemy z Krościenka n.Dunajcem z Pienin, mijamy jezioro czorsztyńskie w okolice dwóch zamków w Czorsztynie i Niedzicy, na Spisz i w Gorce. Na trasie będziemy przejeżdżać obok stacji narciarskiej Czorsztyn Ski, wspomnianych wcześniej zamków, początkowej przystani Spływu Dunajcem oraz Wschodnią częścią Szlaku Wokół Tatr. Pojedziecie też wyjątkową drogą na Przełęcz Knurowską, gdzie na odcinku 5 km czeka na Was 49 zakrętów. Gwarantuje to piękne widoki z Dunajcem, Jeziorem Czorsztyńskim i Tatrami w tle. Dystans ok. 95 km i ok. 1400 metrów przewyższenia zapewni idealny trening o tej porze roku.
 

Jest o co walczyć

Dodatkowo podczas Rajdu dla żądnych wyzwań, przygotowane są 4 oznaczone odcinki. Tam jako Challenge będziecie mogli sprawdzić na ile Was stać (aby uczestniczyć w zabawie wymagane jest włączenie aplikacji strava.com). Na każdym odcinku 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn będzie zdobywało punkty do klasyfikacji końcowej. Najlepsi za miejsca 1-3 otrzymają trofea sportowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zakończenie, to oczywiście dekoracja oraz konkurs dla wszystkich uczestników, w którym będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody odpowiadając na pytania związane z Konstytucją 3 Maja:-). Na trasie rajdu i na mecie czekają na Was obfite bufety i pyszny ciepły posiłek. To wszystko znajdziecie w naszym miasteczku zlokalizowanym nad Dunajcem w samym sercu Krościenka. Jest to również idealne miejsce do nawiązywania nowych znajomości i sielanki po wspólnej jeździe.

W trakcie rajdu będą się odbywały zawody dla dzieci z roczników 2004-2012, tak więc warto wybrać się całymi rodzinami. Więcej informacji na stronie organizatora www.rajddolinadunajca.pl 

Zapraszamy.

Tekst i zdjęcia: Rajd Doliną Dunajca

Komentowanie jest wyłączone.