Cyklokarpaty Pruchnik. Zapowiedź

Czwarta edycja, to powrót na Podkarpacie do malowniczego Pruchnika. Mała, klimatyczna miejscowość od wielu sezonów gości zawodników chcących sprawdzić swoje siły w pobliskich lasach. Czy można marzyć o lepszym prezencie na Dzień Dziecka niż start w zawodach…?

Trasa

Pętla w Pruchniku nie jest najeżona długimi podjazdami. Trasa to klasyczny interwał, gdzie do podjechania na raz, mamy zazwyczaj niewiele powyżej stu metrów w pionie. Na trasie nie ma nudy, ponieważ koniec zjazdu jest jednocześnie początkiem kolejnej góry. Sporą trudność może sprawić podłożę, gdyż podkarpackie rejony nie tolerują nadwyżki wody. Co prawda organizatorzy w tym roku mocno przebudowali dotychczasową trasę, ale mała błotna kąpiel jest niemal pewna – to przecież część tej dyscypliny.

Objazd trasy dystansu mega Cyklokarpat w Pruchniku 2019

Deszczowa pogoda daje się we znaki tego roku 😉 Korzystając z chwili słońca Grzesiek sobotnim popołudniem objechał trasę dystansu mega w Pruchnik, Podkarpackie. Wprowadzone w tym roku zmiany w trasie maratonu okazały się być strzałem w dziesiątkę! Po całym tygodniu obfitych opadów trasa jest w całości przejezdna! Na niewielkich fragmentach, ze względu na pogodę, nie zostały dokończone jeszcze prace leśne – będziemy trzymać rękę na pulsie :)Na filmie brakuje ostatnich 5 kilometrów pętli – nasz operator zdecydowanie potrzebuje krótkiego kursu włączania i wyłączania kamery – niestety zapadający zmrok nie pozwolił ponowić przejazdu :DElektryczny SOIL BOOST od KROSS, napędzany Shimano-MTB ponownie zdał egzamin potwierdzając, że jest godnym pomocnikiem w organizacji maratonów ;)Widzimy się już w sobotę!@

Julkaissut Cyklokarpaty Sunnuntaina 26. toukokuuta 2019

Dystanse

Od tego roku mamy do wyboru cztery dystanse:

  • Family wyniesie 12,8 km przy 402 m przewyższeń
  • Hobby – 29,6 km i 880 m różnicy wzniesień
  • Mega 45,3 km przy 1243 m przewyższeń
  • Giga 65,3 km i 1737 m

Uczestnicy startujący w Mega i Giga wyruszą na trasę o 11:00. Pół godziny później wystartuje Family i Hobby, a w samo południe rozegrany zostanie Kids Race dla najmłodszych kolarzy.

W porównaniu do poprzedniego roku, gdzie w dniu zawodów mieliśmy prawdziwą ścianę wody, tym razem zapowiada się pogoda idealna do ścigania. Wygląda również na to, że po zeszłotygodniowych opadach trasa wydobrzała, co można sprawdzić na filmach organizatora. Zapowiada się mocny początek czerwca…do zobaczenia na starcie.

Zdjęcia: Cyklokarpaty

Komentowanie jest wyłączone.