Nowy Targ Road Challenge. Zapowiedź

Już w najbliższy piątek 7 czerwca wystartuje najlepszy etapowy szosowy wyścig – Nowy Targ Road Challenge 2019. Trzy dni rywalizacji na wymagających, malowniczych trasach, wyłonią najbardziej wszechstronnych zarówno spośród Panów jak i Pań.

Charakterystyka etapów

I etap, 7 czerwca, jazda indywidualna na czas. Tylko 11,6 km, ale z ponad 500 metrowym przewyższeniem. Na trasie czeka na Was pięć kilometrów wspinaczki najbardziej krętą drogą w Polsce na Przełęcz Knurowską o średnim nachyleniu 5%. Następnie pięciokilometrowy zjazd przez Ochotnicę Górną, a finalnie podjazd na Studzionki. Tylko 1600 metrów, ale Ci co byli rok temu wiedzą, że wjechać tam to prawdziwe WYZWANIE!!! Miasteczko na szczycie i widoki wynagrodzą trudy jazdy. I etap jest rozgrywany w ramach rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna.

II etap, 8 czerwca, wyścig ze startu wspólnego. 102 km z ponad 1200 metrów przewyższenia. Start i meta w Nowym Targu, natomiast trasa wyścigu prowadzi po pięknych terenach Gminy Nowy Targ, Czarny Dunajec i Raba Wyżna. Najpierw będą do pokonania dwie małe rundy, a następnie dwie duże rundy, na których będą do rozegrania premie górskie. Podjazdy nie są zbytnio wymagające, a płaska końcówka zapewni szybki finisz. II etap jest rozgrywany w ramach rywalizacji o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ.

III etap, 9 czerwca, wyścig ze startu wspólnego. 106 km, z ponad 1800 metrów przewyższenia. Start i meta w malowniczo położonym Dursztynie. Etap ten będzie już o większej skali trudności. Na trasie będą podjazdy do trzech kilometrów z miejscowym nachyleniem ponad 15%, nie zabraknie też szybkich zjazdów. Trasa poprowadzona na jednej małej i dwóch dużych rundach, z siedmioma premiami górskim.  Meta usytuowana na podjeździe zapewni wiele emocji. I etap jest rozgrywany w ramach rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

Baza zawodów

Organizator zapewnia pełny suport na bufetach gdzie będą czekały na Was nie tylko woda i banany, ale i bidony z ISO od Nutrixxiona. Za główną grupą będzie poruszał się samochód techniczny udostępniony przez Partnera Volvo Wadowscy, w którym będziemy Was zabezpieczać kołami serwisowymi od DT SWISS. Będziecie walczyć też o miano najlepszego “górala”, sponsorowane przez Kotelnicę Białczańską, a najlepsze drużyny będą walczyć o miano najlepszej w klasyfikacji drużynowej Terma Bania. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe, a wśród uczestników będzie dodatkowo konkurs z cennymi nagrodami. Na mecie każdego etapu możliwa będzie pełna odnowa biologiczna: masaże od Medical Clinic Podhale i kriokomora od CryoSpace. Dla finisherów będą czekały specjalne medale i profesjonalne t-shirty od Dmtex.

Jeśli chcesz uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu i poczuć atmosferę prawdziwego “Touru” możesz jeszcze dokonać zgłoszenia. 

https://system.timedo.pl/pl/publiczny/impreza/333/uczestnicy

Więcej informacji na stronie organizatora www.nowytargroadchallenge.pl

Tekst i zdjęcia: NTRCH

Komentowanie jest wyłączone.