Cyklokarpaty Łopuszna. Relacja

W tym roku długo czekałem z inauguracją startów w Cyklokarpatach. Mając w pamięci trasę z tamtego roku, byłem niemal pewien, że dobrze wybrałem.

Trasa

Na miejscu przywitało nas słońce, ale nie było upalnie, w okolicach 25 stopni. Punktualnie o 11 dystans Mega i Giga ruszył w Gorce. Jeśli ktoś nie zrobił rozgrzewki to akurat mieliśmy ok. 3 km płaskiej rozbiegówki, żeby potem rozpocząć pierwszą wspinaczkę. Czołówka ustawiła się w zasadzie już po tym podjeździe. Ewentualne roszady wynikały z defektów czy pomyłek na trasie. Trasę poprowadzono w wymagającym terenie, ale muszę podkreślić, że wszystko można było pokonać z pozycji siodełka. Z roweru zsiadałem 3 razy – raz na bufecie i dwa razy, żeby dopompować koło. W trakcie podjazdów czy to na Stare Wierchy czy finałowego na Turbacz, wystarczyło spojrzeć w bok, żeby móc podziwiać panoramę Tatr. Na zjazdach, które w większości były kamieniste, trzeba było już się skupić na jeździe a nie na widokach. Satysfakcja z ich pokonania jest nie do opisania.

Najlepsza trasa CK

Moim zdaniem organizatorzy wycisnęli wszystko co się dało z okolicznego terenu – pure MTB. W temacie bufetów wszystko było jak należy, lokalizacja była wzorowa a wolontariusze sprawnie napełniali bidony. Zwykle w relacji z zawodów pojawiają się informację o „cyferkach” (dystansach, przewyższeniach), ale tym razem odeślę Was do strony organizatora, dla mnie cyfry nie miały znaczenia. To były 3 godziny jazdy (dystans Mega) w świetnym terenie i świetna zabawa (w mojej skali 10/10). Jest to jedna z kilku moich ulubionych tras górskich u Grześka i polecam ją każdemu fanowi górskich szlaków.

Wyniki

Hobby kobiety:

 1. Żurek Dominika (Klub Kolarski Jeżowe MTB)
 2. Łuszcz Martyna (ROWEROMANIA Sanok)
 3. Kmak Natalia (UZABY)

Hobby mężczyźni:

 1. Galik Paweł
 2. Hundla Michał (TKKF Uklejna Myślenice)
 3. Grzesik Łukasz (Reanimacja Rowerowa Sklep & Serwis || www.PrintsMarket.pl)

Mega kobiety:

 1. Galewicz Katarzyna (TWOMARK Specialized)
 2. Golonka Magdalena (KSPO Dentinea 1A)
 3. Podos Monika

Mega mężczyźni:

 1. Dziwisz Sławomir (SST Lubcza)
 2. Sanocki Łukasz (Harda Horda)
 3. Pękala Michał (KSPO Dentinea 1A)

Giga:

 1. Wawer Adrian (BARAN CYCLING TEAM)
 2. Celary Krzysztof (72D ROWMIX JAVA team)
 3. Leśniak Tomasz (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów)

Zdjęcia: CK

Komentowanie jest wyłączone.