Shimano GRX Di2

Przy okazji testu Basso Palta udało nam się zrobić trochę kilometrów na pierwszej gravelowej grupie Shimano GRX w wersji Di2. Napęd był przez nas uznany za jeden z jaśniejszych punktów testowanej maszyny a po kontakcie z nią ciężko sobie wyobrazić gravela na innym osprzęcie.

Test

GRX nie ma zbyt dużej konkurencji w segmencie napędów gravelowych. Jest to jedyna grupa dedykowana pod ten typ rowerów a zmiany względem zwykłego szosowego rozwiązania widać w każdym komponencie.

Sercem całego napędu są manetki, które wykonane są właśnie z myślą o jeździe po nierównych terenach. Łapy są wygodne, zapewniają lepszą kontrolę i trakcję z naszymi dłońmi i znacznie ułatwiają hamowanie w górnym chwycie. Korba to oczywiście 1x z technologia Narrow Wide. Przerzutka bardziej przypomina te znane z rozwiązań MTB a kaseta jest już żywcem z jedenastorzędowej grupy XT. Całość dopełniają dobre (jak to u Shimano) hydrauliczne hamulce.

Nie jest to jedyna dostępna konfiguracja GRXa. Napęd występuje również w wersji 2×11 a odpowiednia konfiguracja w aplikacji E-Tube, pozwala na zmianę przełożeń jedna manetką. Do napędu można zastosować co najmniej trzy kasety i to my decydujemy jaki zakres przełożeń będzie nam potrzebny. Napęd występuje oczywiście w tradycyjnej wersji linkowej co znacząco obniża jego cenę.

Szczegóły

Film i zdjęcia: peesmovie.pl

Komentowanie jest wyłączone.