Shimano Deore M6100 Vs Sram NX Eagle

Pokusiliśmy się o porównanie najtańszych (no prawie…w przypadku Srama) 12- rzędowych grup, największych graczy na rynku MTB. Przedstawiamy plusy oraz minusy a także masy poszczególnych komponentów oraz omawiamy zastosowane w nich technologie.

Wymiana na 12

Porównanie na pewno zainteresuje osoby chcące przesiąść się na swój pierwszy napęd 12-rzędowy. Nowe Deore i NX Eagle to najbardziej przystępne cenowo grupy dwóch największych konkurentów na rynku. Zastosowano w nich technologie i rozwiązania, które można znaleźć w najlepszych grupach. Różnice stanowią z pewnością zastosowane materiały i co za tym idzie masa poszczególnych komponentów.

Masy komponentów

We wszystkich komponentach różnica masy jest naprawdę niewielka a sumarycznie obydwie grupy ważą niemal tyle samo. Największą różnice masy względem topowych grup zobaczymy oczywiście na kasecie. Nie każdemu jednak zależy na tym, żeby ten element roweru był wyjątkowo lekki. Dużą zaleta prezentowanych grup jest również fakt, że w przypadku jakiejkolwiek awarii, wymiana któregokolwiek z komponentów nie zrujnuje naszego budżetu.

Film i zdjęcia: peesmovie.pl

Komentowanie jest wyłączone.