TATRA ROAD RACE 2020

Przekładane terminy, pandemia …, ale jest! „Highway to Hell” – tak można sparafrazować znany utwór AC/DC, który idealnie opisuje to co będzie się działo na tegorocznym TRR. Najbardziej kultowa i wyczekiwana impreza szosowa w kraju startuje już w ten weekend.

3 x TAK

Przed startem należy sobie zadać kilka ważnych pytań.

  • Czy chcesz wystawić możliwości swojego organizmu na próbę?
  • Myślałeś o tym, żeby sprawdzić się w trudnych warunkach i przejść na inny poziom jeżdżenia?
  • Chcesz doświadczyć GÓR w wersji 2.0?

Jeśli na którekolwiek z nich jesteśmy w stanie odpowiedzieć twierdząco to możliwe, że TRR jest imprezą właśnie dla nas. Zapamiętajcie datę 12.09.2020 Zakopane i przybywajcie.

Co nas czeka?

Start i miasteczko zawodów odbędzie się na pięknym terenie AMW Rewita w Kościelisku, skąd będzie start pod Salamandrę. W tym roku poza obostrzeniami związanymi z Covid-19 czeka nas sporo zmian na trasie, a to co lubimy najbardziej – META znajdzie się na długim podjeździe z piękną panoramą Tatr.

Czekają na nas przysmaki: przyjemny podjazd pod Wierch Domański i Maruszynę od Starego Bystrego, podjazd do Czerwiennego na Budz – i tu niespodzianka dla dystansu HELL – pokonacie go tego dnia trzykrotnie! Dodatkowo do mety będziecie mieli do pokonania jedno dłuższe wzniesienie tj. od Ratułowa, przez Zoki, Dutkówkę na Butorowy Wierch (finałowy UP – 9km i ok. 450 metrów przewyższenia), gdzie na paśmie Gubałówki będzie czekała na Was upragniona Meta, położona na wysokości 1126m n.p.m.

Trochę liczb

Czasu jeż nie ma, ale warto (warto było…) przygotować się kondycyjnie do tego wyścigu. Tak samo jak warto, choć raz w nim wziąć udział. Jeśli się zdecydujecie to jest spora szansa, że już zawsze będziecie tu wracać.

Nie martwcie się – dla tych, którzy nie zdążyli z formą organizator przygotował dwie opcje:

Dystans Hell 124,3 km, przewyższenie 3150 metrów
https://www.strava.com/routes/2729047701459981198

Dystans Hard 58,5 km, przewyższenie 1390 metrów
https://www.strava.com/routes/2729044769952571766

Szczegóły na stronie organizatora: http://tatraroadrace.com

Pogoda zapowiada się idealnie: 20-25 stopni i słońce, zatem idealne warunki. Jeśli ktoś jeszcze się waha, a ma taka możliwość to niech się zapisuje i przybywa do stolicy Tatr!

Zdjęcia: TRR

Komentowanie jest wyłączone.