85 Mistrzostwa Polski CX. Gościęcin

Mistrzostwa Polski w Gościęcinie przeszły już do historii, ale zapisały się w niej tylko z dobrej strony. Świetna organizacja, trasa oraz transmisja, wlewa w serca miłośników tego sportu sporo optymizmu. Optymizmem napawa również frekwencja wśród młodych zawodników oraz amatorów. Widać, że błotna odmiana kolarstwa ma olbrzymią szanse na duży rozwój.

Lepsze czasy

Po tym co zobaczyliśmy na zawodach w Gościęcinie trudno być pesymistą. Ubiegłoroczna trasa Mistrzostw Polski i zdjęcia zawodników po pas w błocie, stały się memami w wielu krajach, które o przełajach trochę wiedzą. Do tego już lepiej nie wracać. Gościęcin gościł już w tym roku przełajowców na zawodach Pucharu Polski i była to jedyna edycja z kategorią UCI. Poziom jaki prezentuje pętla przygotowana przez Bryksjusza Gościęcin robi wrażenie i osobiście bardzo żałowałem, że nie startuję.

Również wszystko co działo się dookoła trasy budzi podziw. Parkingi, przygotowana darmowa herbata oraz chleb ze smalcem, odpowiednio zabezpieczone i oznaczone przejścia dla kibiców. To tylko małe sprawy, ale takie, które umilają mroźny dzień spędzony na zawodach. Pojawił się również w belgijskim stylu foodtrack z frytkami i goframi. Takim poziomem na pewno da się zarazić tą wyjątkową dyscypliną.

Wyniki

Zgodnie z naszymi przedstartowymi przypuszczeniami, wyścig Elity mężczyzn wygrał Marek Konwa. Zrobił to już dziesiąty raz z rzędu i na krajowym podwórku wygląda jak zawodnik z innej planety. Marek również dobrze radzi sobie na trasach Pucharu Świata, gdzie zapewne zebrał już porządne doświadczenie.

  1. Marek Konwa
  2. Patryk Stosz
  3. Paweł Bernas

W wyścigu kobiet mieliśmy zdecydowanie większą niespodziankę. Co prawda zwycięstwa Dominiki Włodarczyk można było się spodziewać, ponieważ w obecnym sezonie jest dużą konkurencją dla najlepszych zawodniczek. Czasami jednak trudno dobrą formę zaprezentować w najważniejszym wyścigu sezonu. Dominice się ta sztuka udała. Ma ona dopiero 20 lat i mam nadzieję, że osiągnie wiele zarówno na szosie jak i w przełajach.

  1. Dominika Włodarczyk
  2. Antonina Białek
  3. Zuzanna Krzystała

Pełna lista wyników: https://cyclocross24.com/race/12008/

Wyścig

Komentowanie jest wyłączone.