Puchar Szlaku Solnego 2019

Puchar Szlaku solnego to cykl zawodów XC skierowany przede wszystkim dla zawodników z licencjami. Swoje siły na profesjonalnie przygotowanych trasach, mogą sprawdzić również amatorzy, startując w odpowiedniej kategorii wiekowej.

Puchar

Dla osób do tej pory związanych z maratonami, start w wyścigu XC może być ciekawa alternatywą. Trasa jest dużo krótsza, przez co od samego początku trzeba być przygotowanym na walkę na pełnych obrotach. Start, to zazwyczaj najbardziej bolesna część trasy, ale nie można go przespać. Trasy to zazwyczaj spory interwał z krótkimi podjazdami oraz treściwymi, technicznymi zjazdami. Cały cykl zawodów składa się z sześciu edycji na których przyznawane są punkty do klasyfikacji końcowej pucharu:

  1. 05-05-2019 – Zbylitowska – Challange. Zbylitowska Góra
  2. 26-05-2019 – Puchar Chochołowskich Term- Chochołów
  3. 16-06-2019 – Puchar Wójta Gm. Spytkowice – Spytkowice
  4. 23-06-2019 – Puchar Burmistrza Tuchowa – Siedliska Lubaszowa
  5. 14-07-2019 – Puchar Wójta Gm. Jabłonka – Wyciąg Narciarski Orawka
  6. 22-09-2019 – Puchar Burmistrza Rabki Zdrój – Rabka Zdrój

Nagrody

Poza satysfakcją z dobrego występu na profesjonalnie przygotowanych trasach, organizatorzy przewidzieli również nagrody rzeczowe i pieniężne dla najlepszych w poszczególnych kategoriach. Dodatkowa atrakcja to losowanie, dla osób oraz drużyn, które wystartują we wszystkich edycjach Pucharu.

Z naszej strony mocno polecamy zawody i liczymy na odrodzenie ścigania w formie XC. Postaramy się również pojawić na którejś z edycji, żeby na własnej skórze sprawdzić trasy Pucharu Szlaku Solnego.

Regulamin zawodów

Zdjęcia: Puchar Szlaku Solnego

Komentowanie jest wyłączone.