Skarpetki kolarskie Support S

Tematu doboru odpowiednich skarpetek do uprawianej dyscypliny nie ma co bagatelizować. Mały element naszego stroju może mieć duży wpływ na komfort jazdy i zdecydowanie wygląd. Do testu wybraliśmy nowy model Support S, który już na pierwszy rzut oka wydają się być inne niż wszystkie pozostałe.

Co ważne?

Przy wyborze odpowiedniego modelu skarpetek na pewno trzeba brać pod uwagę porę roku w której planujemy w nich jeździć. Jeśli mówimy o skarpetkach letnich, najważniejszym parametrem wydaje się być się wentylacja. Jest to o tyle istotna właściwość, że posiadając buty z niższej półki, a co za tym idzie kontakt z gorszymi mniej przewiewnymi materiałami, możemy w ciepłe dni mocno zgrzać. Dla mnie równie istotne jest to, żeby skarpetka nie zsuwała się. Większość modeli i tak to robi, więc chyba już przywykłem – tak ma być? Nowy model Support przyciągnął mnie właśnie dość nietypowym podejściem do zaprojektowania górnej części skarpetki i co się okazało – to był strzał w dziesiątkę!

Test

S’ki to inna liga względem tego co znalem z wcześniejszych propozycji firmy Support. Jest to nowość na rok 2020 i widzieliśmy je już na przedsezonowych targach w Kielcach. W oczy rzuca się ciekawa struktura górnej części skarpetki, przypominająca połączone ze sobą kulki. Są one największą zaletą skarpetek. Cała górna część idealnie przylega do nogi, dzięki czemu pozostają na swoim miejscu, bez względu na ilość godzin spędzonych na rowerze. Jest ona również odpowiednio przewiewna. Dół wykonany z dwóch różnych materiałów. Górna warstwa oczywiście cienka jak to tylko możliwe, odpowiada za świetną wentylację choć wiadomo, że dużo również zależy od butów. Dolna, to grubsza struktura, ale też bez większej przesady.


Dla mnie bardzo istotny jest minimalistyczny wygląd oraz dużo niższa cena (28 zł), względem mocno wypromowanej już konkurencji. S’ki jeżdżą już ze mną kilka miesięcy i cały ten okres nie wpłynął negatywnie na ich właściwości a rozmiar z pewnością został na swoim pierwotnym poziomie.

Dużym plusem jest również to, że zaraz po wyjęciu z pralki skarpetki są praktycznie gotowe do użycia. To pokazuję również z jak dobrego materiału są wykonane i jaka jest ich odporność na wilgoć.

Film: http://www.peesmovie.pl

Zdjęcia: https://supportsport.pl

Komentowanie jest wyłączone.