Maraton MTB Piwniczna Zdrój. Zapowiedź

Zawody w Piwnicznej, to dla wielu najważniejsza impreza maratonowego sezonu MTB. Trudno o bardziej wymagającą trasę, która nawet wsród stałych bywalców budzi respekt i nigdy tak do końca nie można przewidzieć jakie warunki napotkamy na trasie. To są już prawdziwe góry!

Niewinnie

Wszystko zaczyna się na totalnym odludziu, czyli dla wielu wymarzonym miejscu na spokojne wakacje. Konkretnie jest to polana przy hotelu Ski, który znajduje się już na ponad 700 metrach n.p.m. Stamtąd co roku, niewinnym asfaltem wyrusza peleton kolarzy w stronę Bacówki na Obidzy. Na rozprowadzającym odcinku stromizna trzyma aż do zjazdu do lasu. Miejscami przydają się też najlżejsze przełożenia – a to dopiero początek zabawy w Piwnicznej…

Szybki pion

Dalsza część trasy, to szlak na pograniczu polsko-słowackim. Tam odzyskamy szybkość i to z nawiązką. Miejscami jest bardzo szybko a zjazd nie wymaga aż takiej koncentracji i umiejętności jak jego końcówka. Tam już trzeba bardziej uważać i mocniej sprawdzić stan swoich hampli.

Kolejny podjazd to największy killer trasy w Piwnicznej. Jest tam bardzo stromo, a miejscami do stromizny dochodzi również sypki kamienisty teren, na którym łatwo o podpórkę, a w siodle na szczyt wyjeżdżają tylko najlepsi. Tym też sposobem mamy na liczniku 15 km i…1000 pionu! Dla dystansu Quarter to prawie koniec nabijania przewyższeń. Inne dystanse mają przed sobą najdłuższy podjazd wśród polskich maratonów. Kilkanaście kilometrów z bardzo wymagającą kamienistą końcówką, które poprowadzą nas wprost na szczyt Wielki Rogacz, czyli 1200 metrów n.p.m. Najtwardsi pojadą go nawet dwukrotnie!

Zmęczenie gwarantowane

Trudno na mecie w Piwnicznej spotkać kolarza, który wjeżdżając na metę czuje niedosyt…pionu, dystansu czy trudnego terenu. Oczywiście zadowolenie i duma z pokonania bardzo trudnej trasy jest, ale pojawia się dopiero po jakimś czasie, dopiero jak dotrze do nas jak dużą i ciężką pracę wykonaliśmy. To trasa dla osób, które żyją wyzwaniami oraz dla tych z najtwardszą łydą. Mocna szóstka w pięciostopniowej skali!

Zapisy: https://competitions.timekeeper.pl/maratonmtb-pl-2022-etap-piwniczna-zdroj

Komentowanie jest wyłączone.