Maraton MTB Krynica Zdrój. Zapowiedź

Przyszedł czas na wielki finał sezonu 2022 MaratonuMTB. Podobnie jak w roku ubiegłym, to Krynica Zdrój będzie gościć kolarzy, a dla najwytrwalszych impreza potrwa nawet dwa dni. Na sobotę przewidziany jest uphill na Jaworzynę Krynicką, Niedziela to już klasyczny maraton w wersji dla ambitnych.

Będzie gorąco

W ubiegłym roku zawody w Krynicy były prawdziwą próbą charakteru. O ile pamiętam temperatura raczej nie przekraczała 4 stopni a do tego trzeba doliczyć mokrą nawierzchnię. W tym roku prognozy wskazują, że finał MaratonuMTB będzie rozgrywany w dużo lepszej aurze. Górale zapowiadają pogodę, a synoptycy wróżą nawet 14 stopni. W ubiegłym roku takie wartości brałbym w ciemno.

Sobota

Kolarskie święto w Krynicy potrwa dwa dni i tak jak wspominałem we wstępie, pierwszy dzień zarezerwowany jest na uphill. Dystans, to niewiele ponad 9 km, ale do pokonania mamy 650 metrów przewyższenia. Trzeba przyznać, że jest to solidna rozgrzewka przed niełatwym niedzielnym startem.

Niedziela

Drugi dzień zarezerwowany jest już na klasyczny maraton ze startem i metą w okolicach Starego Domu Zdrojowego. Trasa jest bardzo selektywna i trzeba będzie na niej dobrze rozłożyć siły. Już na początku mamy solidny podjazd, na którym do pokonania jest ponad 250 metrów pionu. Później czeka nas krótki, stromy zjazd i kolejna porcja rozgrzewki. W ubiegłym roku, trasa na pierwszym zjeździe była mocno rozmoczona, przez co całą koncentrację skierowałem w teren. Nieuwaga kosztowała mnie dodatkowy podjazd i sporą stratę. Mam nadzieję, że w tym roku początek wyścigu pójdzie mi nieco lepiej.

Trasa w Krynicy jest bardzo kondycyjna i już nawet najkrótszy dystans to 1000 metrów przewyższeń. Pozostałe dystanse zarezerwowane są już dla najtwardszych. Osobiście pomimo bycia w nienajgorszej formie, przed trasą w Krynicy czuję respekt i wiem, że nie będzie to zwykła niedzielna wycieczka. Na osłodę, wciąż mam w głowie świetną końcówkę krynickiej trasy, która każdemu powinna przypaść do gustu.

Jeśli ktoś lubi tego typu wyzwania, to w tym roku już w żadnej części Polski nie znajdzie lepszej trasy.

Zapisy: https://competitions.timekeeper.pl/puchar-burmistrza-krynicy-zdroj-w-kolarstwie-gorskim

Komentowanie jest wyłączone.