DareToBe Maraton Mtb Stryszawa. Zapowiedź

Do Stryszawy zawsze podchodzę z największym respektem. Powiem więcej. Ta trasa wzbudza we mnie większy respekt niż jeszcze bardziej górzyste Piwniczna i Krynica, które znajdziemy na deser serii Dare To Be Maraton MTB. Prawdziwe ściganie, zaczynamy już w najbliższą niedzielę!

Dużo

Trasie w Stryszawie niczego nie brakuje. Okoliczne tereny do łatwych nie należą a 1000 metrów pionu można zrobić niemal na każdej nawet krótkiej wyprawie. Najlepiej widać to po statystykach z najkrótszego dystansu, gdzie na niespełna 30 kilometrach, mamy właśnie 1000 pionu. Do tego trzeba dodać jeszcze kamieniste podłoże, wymagające podjazdy i zjazdy. Taka trasa stanowi wyzwanie nawet dla najlepszych, choć jak zwykle wszystko zależy od tempa w jakim chcemy pokonać trasę. Zeszły rok pokazał również, że pogoda potrafi na takiej trasie nieźle namieszać. Za ciepło -źle! Upalnie, też niedobrze. Prosimy zatem o coś bardziej wyważonego.

Trasa

Porównując statystyki tras z ubiegłego roku, wygląda na to, że organizatorzy wprowadzili drobne korekty do jej przebiegu. Mamy do zrobienia nico mniej pionu i mam nadzieję, że wszystkie grzech z ubiegłego roku również zostały przepracowane. Każdy z nas marzy o takiej trasie, która jest w stu procentach przejezdna. Może być trudna, ale żeby nie wymagała wynoszenia roweru lub przeprawiania się przez leśną dzicz.

Jak zwykle w Stryszawie czekają trzy ambitne dystanse. O tym „najłatwiejszym już wspominaliśmy”. Te dłuższe nie różnią się znacząco dystansem. Największa różnica to oczywiście pion. I tak na średnim dystansie mamy już 1700 metrów przewyższeń, a na najdłuższym, blisko 2300! Będzie gdzie wyprzedzać, więc nadmierna napinka na starcie nie jest wskazana.

Dla mnie najważniejszym atutem trasy w Stryszawie jest fakt, że nie polega ona na pokonaniu i zjechaniu trzech gór. Trasa jest bardziej urozmaicona. Znajdziemy na niej długie podjazdy, ale są również takie krótsze, niekoniecznie prostsze. Są odcinki kondycyjne, siłowe, techniczne a to wszystko sprawia, że trasa jest naprawdę ciekawa.

Zapisy: https://maratonmtb.pl/zapisy/

Komentowanie jest wyłączone.