MtbCrossMaraton Kielce. Zapowiedź

Kielce, to ostatni akcent sezonu MTB 2023. Nigdy wcześniej nie przypuszczałem, że stolica województwa świętokrzyskiego ma tak olbrzymi potencjał rowerowy. Swoje myślenie zupełnie przemodelowałem po zeszłorocznej trasie jaką zaproponowali organizatorzy MtbCrossMaraton. Tam trzeba być, trzeba to przejechać, trzeba czekać na więcej, ale to dopiero za rok.

Będzie lepiej

Pamiętam dość dokładnie, że w poprzednim sezonie pogoda na Kielce była aż za dobra. Żar lał się z nieba na tyle, że nawet się zastanawiałem czy w takich warunkach będę w stanie pokonać tak wymagającą trasę. Jedyną ulgę miał przynieść las, bo trasa prowadzi w całości właśnie po zalesionym terenie. O ile mnie pamięć nie myli, to jedyny asfalt jaki tego dnia zobaczył mój rower, był drogą dojazdową na parking. Takie trasy zawsze są mile widziane, zwłaszcza że potencjał okolicznych lasów przerósł moje oczekiwania.

Kumple mówili…Michał przyjedź do Kielc, trasa sztos! Zawsze myślałem…w Kielcach…serio? Trasa sztos, to może być tylko w górskich miejscowościach. Po zeszłym roku Kielce widzę jako miejsce, które nadaje się nawet na dobre, rowerowe wakacje. Kielce, to przecież wierzchołek góry lodowej i dobra baza hotelowa, żeby pojechać gdzieś dalej. Terenem!

Trochę techniki, trochę kondycji

Trasa w Kielcach na pewno zalicza się do takich, na których warto mieć dobrą bazę kondycyjną. Spora liczba sztywnych podjazdów, które w rezultacie uzbierają pokaźną wartość przewyższeń, bez względu na dystans. Kielecka pętla jest również wymagająca technicznie. Pamiętam, że już w pierwszym fragmencie trasy znajdziemy zjazd, na którym nie ma odwrotu. Zmiana decyzji, zatrzymywanie się na nim, nie jest fizycznie możliwe. Bardzo dobrze wspominam również odcinki poprowadzone po ścieżkach utrzymywanych przez lokalnych pasjonatów dwóch kółek. Tam oczywiście znajdziemy dobrze wyprofilowane zakręty i kilka sztucznych przeszkód.

Jeśli powtórzy się pogoda podobna do tej z poprzedniej edycji w Miedzianej Górze, to czeka nas dobre ściganie. Wszystkich niezdecydowanych gorąco zachęcam do wizyty w Kielcach. Trudno o lepszą trasę na rower górski, a jakim tempem ją przejedziecie, to już zależy od waszych możliwości. Najlepiej zrobić to jak najszybciej, choć jest to trasa, którą też można się delektować.

Pamiętajcie, że starty wszystkich dystansów odbędą się wcześniej niż zazwyczaj: Master i Fan: 10:30, Family: 10:45.

Zapisy: https://mtbcross24.pl

Komentowanie jest wyłączone.