DareToBe Maraton Mtb Wadowice. Zapowiedź

Długi weekend majowy okazał się wyjątkowo pogodny, a możliwości do nadgonienia formy było mnóstwo. To może się przydać, ponieważ już w najbliższą niedzielę startujemy w Wadowicach, na nowej trasie przygotowanej przez Dare To Be Maraton. Patrząc na statystyki, szykuje się prawdziwe wyzwanie.

Nowość

Wadowice chyba po raz pierwszy są bazą zawodów w okolicznych górach. Ten sam teren był już jednak grany przez różne inne cykle maratonów. Rzyki, które wielu z was kojarzy z Cyklokarpatów, a także Kuków, który jeszcze nie był Stryszawą i prowadził właśnie w te same kierunki, ale z innej strony góry. Możliwe, że dla nie jednego z was, tereny będą znajome. Dla mnie jako osoby mieszkającej nie tak daleko od Wadowic, pierwsze kilometry trasy są znane, ale głównie z pieszych wycieczek. Reszta, możliwe że była już kiedyś atakowana na MTB. Tak naprawdę mamy tutaj do czynienia już z poważnymi górami. Patrząc na sumę przewyższeń z poszczególnych dystansów, trudno odnieść inne wrażenie.

Osobiście już dawno nie jechałem trasy, na której uzbierałem ponad 2000 przewyższeń. A tyle się szykuje na średnim dystansie Half. Mam też mieszane uczucia co do konkretnej wartości, ponieważ 2100 metrów zweryfikowane przez aplikację z mojego licznika, zmieniło się na 2400 metrów pionu. Natomiast ta sama trasa zweryfikowana przez appkę Komoot, dała już niewiele poniżej 2K. Na pewno nie będzie to raczej szybki wyścig. Trzeba to dobrze rozplanować, żeby sił wystarczyło do samej mety i nie sądzę, że ktoś ukończy zawody na świeżości. Taka idea Dare To Be Maraton. Mają to być zawody, które stanowią dla nas prawdziwe wyzwanie. Dla mnie, osoby która jakąś tam formę jednak ma, taki dystans, z takimi przewyższeniami, wyzwaniem jest!

Trasy

Jak wspominałem, dystans Half jest już wersją dla odważnych. Nie wiem w takim razie co powiedzieć o pełnym dystansie – Full. 87 kilometrów i 3400 przewyższenia. Takie wartości to mógłbym zrobić w dwa dni i wstydu by nie było. Już najkrótszy dystans Quarter: 32 kilometry i ponad 1300 metrów przewyższeń, to więcej niż dużo i przypuszczam, że osoby startujące na krótkich dystansach mocno to rozgrzeje.

Zapowiada się bardzo intensywna niedziela w wersji – tylko dla odważnych.

Zapisy: https://dostartu.pl/daretobe-maraton-mtb-wadowice-2024-v10693

Komentowanie jest wyłączone.