MtbCrossMaraton Chęciny. Zapowiedź

Jadąc z Krakowa w stronę Kielc, trudno przegapić charakterystyczny zamek. To właśnie Chęciny, które po raz kolejny staną się bazą zmagań podczas kolejnej edycji MtbCrossMaraton. Ta trasa nigdy nikogo nie zawiodła, a organizatorzy nigdy nie powtarzają dokładnie takiej samej wersji jak w roku ubiegłym. To zapowiada dobry weekend.

Tak jak lubię

Trasa w Chęcinach to klasyczny świętokrzyski interwał. Na średnim dystansie statystyki wyglądają dla mnie wzorowo i idealnie wpisują się w moje preferencje. 45 kilometrów 1100 metrów pionu. Lubię takie trasy. Takie trasy zazwyczaj trenuję i na takiej trasie najbardziej lubię się sprawdzić. Jeśli dobrze liczę, najbliższy weekend będzie moją trzecią wizytą w Chęcinach, ale są w naszym teamie ludzie, którzy niewiele ze wszystkich zorganizowanych tu wyścigów opuścili. To również pokazuje, że pętla się nie nudzi. Zapewne dla najlepszych wyzwania nie stanowi, ale ma idealne proporcje, żeby się na niej dobrze pościgać i sprawdzić na tle rywali.

Master dla każdego

Tak naprawdę, to nawet najdłuższy dystans Master, wygląda zachęcająco. Zwłaszcza dla osób rozgrzanych zeszłym weekendem spędzonym w Wadowicach. 60 kilometrów 1600 metrów przewyższeń. Możliwe, że po raz kolejny będziemy świadkami sporej grupy chętnych na najdłuższy dystans. Tym bardziej, że podłoże i ścieżki, po których jest poprowadzona trasa, stanowią wymarzone warunki do kolarstwa górskiego z odpowiednią proporcją technicznych odcinków.

Dla wszystkich będących już w formie, Chęciny będą kolejną dobrą trasą w kalendarzu. Jeśli ktoś po raz pierwszy w tym sezonie planuje start, to Chęciny nie powinny go wysadzić z siodła, a na pewno dobrze zweryfikują aktualną formę.

Zapisy: https://mtbcross24.pl

Komentowanie jest wyłączone.