Northwave Rebel 2

Model Rebel 2 to jak łatwo się domyślić kontynuacja oraz lekki upgrade produkowanego już modelu Rebel. Dla mnie to jednak zmiana z nie do końca udanego modelu Ghost XC, na buty, które bazują na dokładnie takiej samej podeszwie. Zmiany oczekiwałem głównie po stronie komfortu oraz miałem nadzieję na usunięcie wszystkich wad, które odkryłem przez trzy sezony jazdy w Ghostach.

Rabel 2 vs Ghost XC

Już na naszym blogu poruszaliśmy temat butów Northwave. Wtedy były to Ghosty XC, które jak się okazuje mają sporo wspólnego z prezentowanym obecnie modelem. Dokładnie taka sama podeszwa oraz ten sam przedział cenowy sugerują, że Rebele to nowe Ghosty XC. Nowe, ale bardzo poprawione. Nie ma co ukrywać, że Ghosty XC nie były do końca udanym modelem i szybko doczekały się zmian. Pozbawione języka z zapięciem na jedno pokrętło wyglądały bardzo nowocześnie, ale takie rozwiązanie niosło za sobą sporo wad.

Sztywność przyszwy, problemy z zakładaniem oraz niedokładne trzymanie stopy spowodowane właśnie systemem z jednym pokrętłem BOA, to największe wady. Model miał również całą masę zalet, ale te zostały niestety zatarte przez wyżej wymienione niedociągnięcia.

Fakty

Northwave Rebel występuje w czterech opcjach kolorystycznych. Wszystkie z nich znajdziecie na stronie producenta: https://www.northwave.com/en/bike/shoes/xc/rebel-2. My wybraliśmy najbardziej uniwersalną, czarną wersję, choć widzieliśmy wszystkie cztery na żywo i każda z nich wygląda co najmniej ciekawie.

Podeszwa to oczywiście ta sama konstrukcja co w starszych Ghostach. Karbon o indeksie sztywności 12 z nieco przeprojektowaną wysokością bieżnika. Dzięki temu jesteśmy w stanie w Rebelach swobodnie chodzić, bez charakterystycznego zawadzania blokiem o płaskie podłoże…zwłaszcza w mieszkaniu.

Mocne wiązanie a wygoda

Trzy, cztery lata temu, wybuchła moda na minimalistyczne wiązanie butów za pomocą jednego pokrętła BOA. Niektóre firmy zrobiły to dobrze, niektórym nie wyszło to najlepiej. W drugiej grupie z pewnością był Northwave. Włosi szybko naprawili swoje przesadzone projekty i równie szybko doszli do wniosku, że dwa pokrętła nie psują aż tak estetyki buta. Dla nas oznacza to mniej więcej tyle, że but możemy dużo lepiej dostosować do stopy a zakładanie ich oraz komfort noszenia jest na najwyższym poziomie. Właśnie komfort, to największa zmiana w stosunku do używanych przez trzy poprzednie sezony Ghostów. Zmiana jest wymierna i wynosi dokładnie 180 stopni. Resztę opowiadamy w naszym teście na YouTube.

Test

Film i zdjęcia: peesmovie.pl

Komentowanie jest wyłączone.