MtbCrossMaraton Daleszyce. Zapowiedź

Dość niespodziewanie, ale to słynne już Daleszyce otworzą kolejny sezon MtbCrossMaraton. Mamy nadzieję, że już na dobre pożegnaliśmy zimę, która pokrzyżowała ostatnio plany startu w Starachowicach i tym razem liczymy na nieco więcej wiosny w wiośnie.

Google wie

Kilka dni temu dostałem powiadomienie a raczej wspomnienie od wuja Googla o mojej podróży do Daleszyc. Okazuje się, że ostatnia moja wizyta w tej miejscowości miała miejsce sześć lat temu. Kiedyś był to dla mnie punkt obowiązkowy, ponieważ trasa była bardzo łatwa w stosunku do tego co miało mnie czekać w dalszej fazie sezonu. Taka rozgrzewka. Od tego czasu sporo się zmieniło. Trasa w Daleszycach według opinii znajomych, już dawno przestała przypominać tą sprzed sześciu lat. Zgodnie z trendem całego cyklu MtbCrossMaraton, z terenu zostało wyciągnięte wszystko co najlepsze i podczas jazdy nie ma miejsca na nudę.

Dodatkowo z daleszyckiej trasy ma w tym roku zniknąć najbardziej charakterystyczny długi podjazd, który niestety trzeba będzie ominąć. Dojdzie trochę asfaltu, ale o konkretnym stopniu nachylenia, więc sumarycznie nikt nie powinien narzekać. Znając podejście organizatorów do tras MTB, to będzie jeden z nielicznych fragmentów poprowadzonych po szosie.

Marzanna utopiona

Organizatorzy niedawno nakreślili również nowy termin dla Starachowic. Dobrze, że impreza się odbędzie i dobrze, że już niebawem, bo 8 maja. Taki manewr spowodował, że o tydzień został przesunięty termin startu w Chęcinach. Początkowo, wyścig miał się odbyć właśnie na początku maja. Dokładne terminy wszystkich edycji MtbCrossMaraton znajdziecie oczywiście na stronie organizatora oraz w naszym kalendarzu startów.

Komentowanie jest wyłączone.