Maraton MTB Bukowsko. Zapowiedź

W ubiegłym roku, po debiucie trasy w Bukowsku, pisaliśmy, że ma ona potencjał na stałe zapisać się w corocznym kalendarzu Maratonu MTB. Właśnie jesteśmy przed startem zawodów w Bukowsku i poza drobnymi korektami na trasie, jedno się nie zmieniło. Nadal będzie to typowo górska edycja.

Poprzestawiane góry

Organizatorzy Maratonu MTB mają olbrzymią moc. Poprzestawiali góry względem ubiegłorocznej edycji, dzięki czemu Tokarnia rozprowadzi w tym roku zawodników na trasę poszczególnych dystansów. Blisko sześć kilometrów podjazdu i ponad 350 metrów do zdobycia. Takie starty zawsze są mile widziane, ponieważ nie generują nerwowej atmosfery na starcie. Kto będzie miał moc, to z całą pewnością na pierwszym wzniesieniu znajdzie się w odpowiedniej części peletonu.

Za Tokarnią pojedziemy ostro w dół tylko po to, żeby za chwile wspinać się po niemal identycznym nachyleniu. Organizatorzy podkreślają, że ta góra wejdzie nam w nogi, zwłaszcza że będą już mocno rozgrzane wcześniejszym podjazdem i pospinane niełatwym odcinkiem w dół.

Nawet na najkrótszym dystansie organizatorzy przewidzieli jeszcze jeden dość solidny podjazd. Gdzieś musi się przecież uzbierać ten 1000 przewyższenia dla najkrótszego dystansu. Takie statystyki budzą respekt, zwłaszcza, że zapowiada się ciepły dzień a cała trasa nie jest pokryta lasami. Taki teren zachęca jednak do częstszego podnoszenia głowy, ponieważ widoki w tej części polski są naprawdę piękne.

Głos rozsądku

Jeśli ktoś regularnie startuje w maratonach, to zapewne wybór trasy zdefiniował już w kwietniu. Dla osób chcących doświadczyć czegoś nowego na rowerze w formie wakacji, wybór trasy może się okazać kluczowy. Pamiętajcie, że na Maratonie MTB żartów nie ma i nawet najkrótsza trasa wymaga dobrej kondycji i mocnej głowy. Kolejne dystanse to oczywiście odpowiednio dłuższy dystans i jeszcze więcej pionu. Statystyki w Bukowsku to klasyk maratonów górskich, których niestety z każdym rokiem jakby coraz mniej.

Na naszej stronie znajdziecie relację z ubiegłorocznej, bardziej ambitnej edycji maratonu w Bukowsku, która daje lekkie rozeznanie w tym co może nas czekać w tym roku. https://hardahorda.pl/2021/07/29/dare-to-be-bukowsko-relacja/

Komentowanie jest wyłączone.