Ochotnica 4 Towers – etapówka w sercu Gorców

Sierpień będzie bogaty w emocje. W dniach 12 – 15 sierpnia 2022, odbędzie się kolejna edycja wyścigu MTB 4 Towers, etapówki która zostanie wam w pamięci na całe życie. Impreza do łatwych nie należy i każdy kto choć raz był w Gorcach, powinien wiedzieć z czym przyjdzie się mierzyć. Dla wielu jest to jednak wymarzona arena do ścigania, dla wielu okolica stanowi bardzo mocne wyzwanie.

Lokalizacja miasteczka wyścigu znajduje się w Ochotnicy Dolnej w Powiecie Nowotarskim. Ten piękny skrawek Polski po raz kolejny będzie gościł kolarzy górskich z całego Kraju. Klimat wokół wyścigu 4 Towers urósł już do rangi prawdziwego wyzwania w kolarstwie górskim. Na trasie wyścigu oprócz urzekających pięknych krajobrazów pasma Gorców znajdują się tytułowe 4 wieże. Mówimy tutaj oczywiście o wieżach widokowych na każdym ze szczytów który zdobędziecie. Koziarz, Gorc, Magurki i Lubań będą wisienką na torcie w waszych zmaganiach. Emocje i hektolitry wylanego potu są gwarantowane, gdyż na 4 Towers płasko nie jest lub inaczej: jest ciężko.

Wyścig etapowy dopuszcza 2 dystanse. HARD z wysokościówką ok 7500 m pionu i 165 km do przejechania oraz nieco bardziej łaskawy FUN. Tutaj wjedziecie na blisko 4200 m w górę na 95 km trasy. Jeśli wahacie się czy dacie radę, to możliwe że dystans FUN jest właśnie dla was. Jeśli wciąż macie dylemat, to poczytajcie sobie ten tekst:

4 Towers in One Day

Dla wszystkich którzy lubią wyzwania i tych którzy akurat dysponują ograniczonym czasem, w tym roku dodatkową opcją jest zdobycie wszystkich 4 wież jednego dnia w formule „4 Towers in One Day”. Jedyne 105 km po górach z pionem ponad 4500 m będzie prawdziwym sprawdzianem dla mocnej głowy i stalowej łydy.

Niezależnie od okoliczności, każdy kto podejmie wyzwanie wyścigu etapowego czy formuły jednodniowej już będzie zwycięzcą. 4 Towers, to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli i twardzielek. Dodatkowych informacji szukajcie na stronie organizatora:

https://tatracyclingevents.com/ochotnica-mtb-4-towers

Harda Horda zapowiada swoją obecność na kresce, więc z pewnością będzie okazja się poznać i podzielić wrażeniami.

Do zobaczenia!

Komentowanie jest wyłączone.